1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Pimapen Bakımı

PİMAPEN
Bakımı

Down Arrow

Pimapen pencerelerinizin aksesuarlarından uzun süre yararlanabilmek için aksesuar ayarları konusunda Pimapen bayilerimizden yardım almanızı öneriyoruz.

Günlük kullanıma bağlı olarak Pimapen pencere ve kapı aksesuarları normal bir aşınmaya maruz kalmaktadır. Yapı malzemelerinde meydana gelen genleşmeler mevsim koşullarının sebep olduğu hava değişikliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu genleşmeler duruma göre Pimapen pencere doğramalarını ve bu doğramaların işlevlerini etkilemektedir. Bütün bu sebeplerden ötürü, Pimapen pencere aksesuarları ufak birkaç ayar ile düzeltilebilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Pimapen Aksesuarları Nasıl Yağlanmalıdır?

Pimapen pencere aksesuarlarının hareketli parçalarının kolay hareket etmesini ve uzun süre fonksiyonunu sürdürmesini sağlacak olan bu parçaların arada bir ince makine yağı veya katı yağ (gres) ile yağlanmasıdır.

Pimapen Pencere Kolları Nasıl Ayarlanmalıdır?

Pimapen pencere kolunun cıvataları kuvvete maruz kalmasından ve sürekli kullanılmasından dolayı zaman içinde gevşeyebilir. Bu gevşeyen cıvataları sıkabilmek için öncelikle kol aynasının kapağının hafifçe kaldırılıp 90º çevrilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra tornavida yardımı ile cıvataları sıkıbilirsiniz.

Pimapen Pencere Contalarının Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Pimapen pencere kanadının çalışmasını kolaylaştırmak için pencere üzerinde bulunan sızdırmazlık elemanı siyah EPDM (kauçuk) contalarının parlaklığını ve yumuşaklığını arttıracak olan arap sabunu ile belirli aralıklarla silinmesi gerekmektedir. Bu contaların işlevselliğinin sürekli olması için yuvalarından çıkıp çıkmadıkları kontrol edilmeli; eğer çıkmış ise el yardımı ile tekrar yerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Sivri ve keskin malzemeler yuvasından çıkmış olan contaları tekrar yerine yerleştirmek için kullanılmamalıdır, aksi takdirde contalar hasar görebilir.

PİMAPEN ANKARA

1. Sınıf Kaliteli Pimapen mi istiyorsunuz?

En kısa sürede isterseniz 1 Pimapen kapı pencere, isterseniz 10000 Pimapen kapı pencere Hatüpen kalitesi ve güvencesiyle...

HEMEN ARAYIN
map-markerphonetwitterfacebookenvelopeangle-double-upyoutubeinstagramtrello